Maszynki do mielenia mięsa dla gastronomii

Mielone mięso stanowi bazę dla wielu doskonale znanych i chętnie serwowanych w restauracjach dań. Przykładem są tutaj chociażby tradycyjne kotlety mielone, spaghetti bolognese czy burgery. W ich przygotowaniu niezbędne są profesjonalne maszynki do mielenia mięsa.

W profesjonalnej gastronomii wykorzystuje się tradycyjne maszynki lub te przeznaczone typowo dla lokali czy przemysłu przetwórczego. W tym drugim przypadku nazywają się one wiki. Wszystko zależy oczywiście od wielkości oraz przeznaczenia lokalu. Wybierając sprzęt warto wybierać maszynki o jak największej mocy. Mięso wtedy mieli się naprawdę szybko, a zużycie energii wcale nie jest aż tak duże. Ważny jest również materiał z którego wykonana jest maszynka. Najlepiej sprawdzą się w codziennym użytku te wykonane ze stali nierdzewnej. Są one trwałe i łatwo utrzymać ich czystość. Decydując się na zakup warto sprawdzić jakość noży oraz sitek oraz ich dostępność w sklepach. Każdy nóż wymaga kiedyś wymiany. Dobre maszynki do mielenia posiadają specjalne końcówki oraz nasadki, dzięki którym możemy robić wiele innych rzeczy.

Jeśli szukacie profesjonalnej maszynki do mielenia mięsa dla swojego lokalu gastronomicznego to zachęcamy do kontaktu lub odwiedzenia naszego salonu firmowego w Poznaniu.